Αρχείο: Ιούνιος 2013

Αντίο Γυμνάσιο

emeisΤα συναισθήματα μέσα μου είναι ανάμεικτα, καθώς φέτος ήμουν στην τρίτη γυμνασίου και το Σεπτέμβριο θα πάω πρώτη λυκείου 다운로드. Από τη μία νιώθω χαρά, γιατί θα πάω σε ένα άλλο σχολείο με διαφορετικό εκπαιδευτικό σύστημα, στο οποίο θα κάνω καινούριους φίλους και θα αποκτήσω νέες γνώσεις και εμπειρίες, αλλά από την άλλη νιώθω λύπη και συγκίνηση, γιατί αποχωρώ από ένα σχολείο που μου προσέφερε και αυτό σημαντικές γνώσεις, γνωρίζοντας νέους φίλους και κάνοντας παρέα μαζί τους ζώντας φανταστικές στιγμές μπορώ να πω, αφού κάθε μέρα ήμαστε μαζί 윈도우 레드스톤 다운로드. Στο Γυμνάσιο Κάμπου Χίου γνώρισα φοβερά παιδιά και εκπληκτικούς δασκάλους που έχουν τη διάθεση να δείχνουν τα συναισθήματά τους προς τους μαθητές μέσα από μαθήματα ζωής, όχι μόνο γνώσης, αλλά και μέσα από τις εκπαιδευτικές εκδρομές και τα προγράμματα που κάναμε σε αυτές τις χρονιές 다운로드. Θα ήθελα να αποχαιρετήσω τους φίλους μου που πάντα ήταν και θα είναι σε μία ή δύο μικρότερες τάξεις από εμένα, καθώς εύχομαι και σε αυτούς καλή συνέχεια, καλό διάβασμα (θα το χρειαστούν σίγουρα!) και γενικότερα καλή σταδιοδρομία 로컬 파일. Έτσι, αφού δώσω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε φίλους, καθηγητές και Γυμνασιάρχη, θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως την ομάδα αυτού του ηλεκτρονικού περιοδικού, του MantariNews, επειδή εδώ έμαθα να γράφω άρθρα και να συνεργάζομαι με άλλα παιδιά του σχολείου που συνήθως δεν τους έδινα καν σημασία (χωρίς παρεξήγηση κιόλας αν το διαβάζετε!!!) και μάθαμε όλοι μαζί μέσα από την ομαδική δουλειά και τη βοήθεια τεσσάρων υπέροχων δασκάλων να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και να μαθαίνουμε τα ενδιαφέροντα των άλλων μέσα από απλά ερωτηματολόγια 다운로드.

Αντίο Γυμνάσιο-Γεια σου Λύκειο έχω να πω για το τέλος

Με αγάπη, εκτίμηση ή ό,τι άλλο καλό συναίσθημα θέλετε να σας δώσω,                                                                                                                                 ο “παλιός” συμμαθητής σας Πέτρος Κλούβας